C4AQLEW6170A3AK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AQLEW6170A3AK
C4AQLEW6170A3AK
型号
C4AQLEW6170A3AK
描述
CAP FILM 170UF 10% 500VDC RADIAL
数据表
C4AQLEW6170A3AK.pdf
交付服务
C4AQLEW6170A3AK
内容 *
    C4AQLEW6170A3AK 规格
    SeriesC4AQ
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance170 µF
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
    Voltage Rating - DC500V
    Height - Seated (Max)2.217" (56.30mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 mOhms