C4AQLBU5250A12K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AQLBU5250A12K
C4AQLBU5250A12K
型号
C4AQLBU5250A12K
描述
CAP FILM 25UF 10% 500VDC RADIAL
数据表
C4AQLBU5250A12K.pdf
交付服务
C4AQLBU5250A12K
内容 *
    C4AQLBU5250A12K 规格
    SeriesC4AQ
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance25 µF
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)
    Voltage Rating - DC500V
    Height - Seated (Max)1.465" (37.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4.5 mOhms