C4AQLBU5160M11K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AQLBU5160M11K
C4AQLBU5160M11K
型号
C4AQLBU5160M11K
品牌
KEMET
描述
FILM, POWER, METALLIZED POLYPROP
数据表
C4AQLBU5160M11K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
C4AQLBU5160M11K
内容 *
    C4AQLBU5160M11K 规格
    SeriesC4AQ-M
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±10%
    Capacitance16 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC500V
    Height - Seated (Max)1.150" (29.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5.6 mOhms