C4AQJLW5100M33J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AQJLW5100M33J
C4AQJLW5100M33J
型号
C4AQJLW5100M33J
描述
CAP FILM 10UF 5% 700VDC RADIAL
数据表
C4AQJLW5100M33J.pdf
交付服务
C4AQJLW5100M33J
内容 *
    C4AQJLW5100M33J 规格
    SeriesC4AQ-M
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±5%
    Capacitance10 µF
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC700V
    Height - Seated (Max)0.756" (19.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)10.4 mOhms