C4AQJBU5110M1EJ
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AQJBU5110M1EJ
C4AQJBU5110M1EJ
型号
C4AQJBU5110M1EJ
描述
CAP FILM 11UF 5% 700VDC RADIAL
数据表
C4AQJBU5110M1EJ.pdf
交付服务
C4AQJBU5110M1EJ
内容 *
    C4AQJBU5110M1EJ 规格
    SeriesC4AQ-M
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±5%
    Capacitance11 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC700V
    Height - Seated (Max)1.307" (33.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6.4 mOhms