C4AF3EW5150A3AK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AF3EW5150A3AK
C4AF3EW5150A3AK
型号
C4AF3EW5150A3AK
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 15UF 10% 800VDC RADIAL
数据表
C4AF3EW5150A3AK.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
C4AF3EW5150A3AK
内容 *
    C4AF3EW5150A3AK 规格
    SeriesC4AF
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance15 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC400V
    Voltage Rating - DC800V
    Height - Seated (Max)2.217" (56.30mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 mOhms