C4AEHBW5750A3NJ
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AEHBW5750A3NJ
C4AEHBW5750A3NJ
型号
C4AEHBW5750A3NJ
描述
CAP FILM 75UF 5% 600VDC RADIAL
数据表
C4AEHBW5750A3NJ.pdf
交付服务
C4AEHBW5750A3NJ
内容 *
    C4AEHBW5750A3NJ 规格
    SeriesC4AE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance75 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC600V
    Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.1 mOhms