C4AEGBW5500A3LJ
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AEGBW5500A3LJ
C4AEGBW5500A3LJ
型号
C4AEGBW5500A3LJ
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 50UF 5% 450VDC RADIAL
数据表
C4AEGBW5500A3LJ.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
C4AEGBW5500A3LJ
内容 *
    C4AEGBW5500A3LJ 规格
    SeriesC4AE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance50 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC450V
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 mOhms