C44UVGT6450M53K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44UVGT6450M53K
C44UVGT6450M53K
型号
C44UVGT6450M53K
描述
CAP FILM 450UF 10% 1.8KVDC RAD
数据表
C44UVGT6450M53K.pdf
交付服务
C44UVGT6450M53K
内容 *
    C44UVGT6450M53K 规格
    SeriesC44U-M
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance450 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.969" (50.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension4.567" Dia (116.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1800V (1.8kV)
    Height - Seated (Max)9.370" (238.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 mOhms