C44UUGT6950M54K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44UUGT6950M54K
C44UUGT6950M54K
型号
C44UUGT6950M54K
描述
CAP FILM 950UF 10% 1.3KVDC RAD
数据表
C44UUGT6950M54K.pdf
交付服务
C44UUGT6950M54K
内容 *
    C44UUGT6950M54K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance950 µF
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.969" (50.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension4.567" Dia (116.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1300V (1.3kV)
    Height - Seated (Max)10.945" (278.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 mOhms