C44UUGT6270M85K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44UUGT6270M85K
C44UUGT6270M85K
型号
C44UUGT6270M85K
描述
CAP FILM 270UF 10% 1.3KVDC RAD
数据表
C44UUGT6270M85K.pdf
交付服务
C44UUGT6270M85K
内容 *
    C44UUGT6270M85K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance270 µF
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.260" (32.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.346" Dia (85.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1300V (1.3kV)
    Height - Seated (Max)5.827" (148.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.3 mOhms