C44USGT6350M52K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44USGT6350M52K
C44USGT6350M52K
型号
C44USGT6350M52K
描述
CAP FILM 350UF 10% 1.5KVDC RAD
数据表
C44USGT6350M52K.pdf
交付服务
C44USGT6350M52K
内容 *
    C44USGT6350M52K 规格
    SeriesC44U-M
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance350 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.969" (50.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension4.567" Dia (116.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1500V (1.5kV)
    Height - Seated (Max)6.220" (158.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)2.3 mOhms