C44UQGT6360M84K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44UQGT6360M84K
C44UQGT6360M84K
型号
C44UQGT6360M84K
描述
CAP FILM 360UF 10% 1.1KVDC RAD
数据表
C44UQGT6360M84K.pdf
交付服务
C44UQGT6360M84K
内容 *
    C44UQGT6360M84K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance360 µF
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.260" (32.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.346" Dia (85.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1100V (1.1kV)
    Height - Seated (Max)5.433" (138.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 mOhms