C44UOGT6375M81K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44UOGT6375M81K
C44UOGT6375M81K
型号
C44UOGT6375M81K
描述
CAP FILM 375UF 10% 900VDC RADIAL
数据表
C44UOGT6375M81K.pdf
交付服务
C44UOGT6375M81K
内容 *
    C44UOGT6375M81K 规格
    SeriesC44U-M
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance375 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.260" (32.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.346" Dia (85.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC900V
    Height - Seated (Max)4.055" (103.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 mOhms