C44UJGT6120A7TK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44UJGT6120A7TK
C44UJGT6120A7TK
型号
C44UJGT6120A7TK
描述
CAP FILM 120UF 10% 700VDC RADIAL
数据表
C44UJGT6120A7TK.pdf
交付服务
C44UJGT6120A7TK
内容 *
    C44UJGT6120A7TK 规格
    SeriesC44U
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance120 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.248" (31.70mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.992" Dia (76.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC700V
    Height - Seated (Max)2.402" (61.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.1 mOhms