C44PXGR5150RASK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44PXGR5150RASK
C44PXGR5150RASK
型号
C44PXGR5150RASK
描述
CAP FILM 15UF 10% 2.3KVDC RADIAL
数据表
C44PXGR5150RASK.pdf
交付服务
C44PXGR5150RASK
内容 *
    C44PXGR5150RASK 规格
    SeriesC44P-R
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance15 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsPower Factor Correction (PFC); Commutation; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.378" (35.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.953" Dia (75.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC1000V (1kV)
    Voltage Rating - DC2300V (2.3kV)
    Height - Seated (Max)5.866" (149.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C