C44PUGR6100RASK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44PUGR6100RASK
C44PUGR6100RASK
型号
C44PUGR6100RASK
描述
CAP FILM 100UF 10% 1.7KVDC RAD
数据表
C44PUGR6100RASK.pdf
交付服务
C44PUGR6100RASK
内容 *
    C44PUGR6100RASK 规格
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance100 µF
    Lead Spacing1.378" (35.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.740" Dia (95.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC780V
    Voltage Rating - DC1700V (1.7kV)
    Height - Seated (Max)9.803" (249.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C