C44PPGR6100RASK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44PPGR6100RASK
C44PPGR6100RASK
型号
C44PPGR6100RASK
描述
CAP FILM 100UF 10% 1.28KVDC RAD
数据表
C44PPGR6100RASK.pdf
交付服务
C44PPGR6100RASK
内容 *
    C44PPGR6100RASK 规格
    SeriesC44P-R
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsPower Factor Correction (PFC); Commutation; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.378" (35.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.953" Dia (75.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC550V
    Voltage Rating - DC1280V (1.28kV)
    Height - Seated (Max)9.803" (249.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C