C44PMGR6250RASJ
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44PMGR6250RASJ
C44PMGR6250RASJ
型号
C44PMGR6250RASJ
描述
CAP FILM 250UF 5% 1.1KVDC RAD
数据表
C44PMGR6250RASJ.pdf
交付服务
C44PMGR6250RASJ
内容 *
    C44PMGR6250RASJ 规格
    SeriesC44P-R
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±5%
    Capacitance250 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsPower Factor Correction (PFC); Commutation; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.378" (35.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.346" Dia (85.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC480V
    Voltage Rating - DC1100V (1.1kV)
    Height - Seated (Max)9.803" (249.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C