C44PLGR6100RASJ
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44PLGR6100RASJ
C44PLGR6100RASJ
型号
C44PLGR6100RASJ
描述
CAP FILM 100UF 5% 700VDC RAD
数据表
C44PLGR6100RASJ.pdf
交付服务
C44PLGR6100RASJ
内容 *
    C44PLGR6100RASJ 规格
    SeriesC44P-R
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±5%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsPower Factor Correction (PFC); Commutation; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.102" (28.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.559" Dia (65.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC330V
    Voltage Rating - DC700V
    Height - Seated (Max)4.685" (119.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C