C44HKGR6100AASJ
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44HKGR6100AASJ
C44HKGR6100AASJ
型号
C44HKGR6100AASJ
描述
CAP FILM 100UF 5% 1KVDC RADIAL
数据表
C44HKGR6100AASJ.pdf
交付服务
C44HKGR6100AASJ
内容 *
    C44HKGR6100AASJ 规格
    SeriesC44H
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±5%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsPower Factor Correction (PFC); Commutation
    Lead Spacing1.378" (35.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.953" Dia (75.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC440V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)5.669" (144.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C