C44HFG35800ZB0J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44HFG35800ZB0J
C44HFG35800ZB0J
型号
C44HFG35800ZB0J
描述
CAP FILM 80UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
C44HFG35800ZB0J.pdf
交付服务
C44HFG35800ZB0J
内容 *
    C44HFG35800ZB0J 规格
    SeriesC44H
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±5%
    Capacitance80 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsPower Factor Correction (PFC); Commutation
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension-
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C