C44EFGR6300ZA0J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44EFGR6300ZA0J
C44EFGR6300ZA0J
型号
C44EFGR6300ZA0J
描述
CAP FILM 300UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
C44EFGR6300ZA0J.pdf
交付服务
C44EFGR6300ZA0J
内容 *
    C44EFGR6300ZA0J 规格
    SeriesC44E
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance300 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.378" (35.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.346" Dia (85.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)9.134" (232.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C