C44AFFP5500ZE0J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C44AFFP5500ZE0J
C44AFFP5500ZE0J
型号
C44AFFP5500ZE0J
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 50UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
C44AFFP5500ZE0J.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
C44AFFP5500ZE0J
内容 *
    C44AFFP5500ZE0J 规格
    SeriesC44A
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance50 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.878" (22.30mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension1.969" Dia (50.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)4.055" (103.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhms