C3B2AD45100B20K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C3B2AD45100B20K
C3B2AD45100B20K
型号
C3B2AD45100B20K
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 10UF 10% 250VAC SCREW
数据表
C3B2AD45100B20K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
C3B2AD45100B20K
内容 *
    C3B2AD45100B20K 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    TerminationScrew Terminals
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can - Screw Terminals
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)2.815" (71.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C