C276CCF5400LG0J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C276CCF5400LG0J
C276CCF5400LG0J
型号
C276CCF5400LG0J
描述
CAP FILM 40UF 5% 470VAC RADIAL
数据表
C276CCF5400LG0J.pdf
交付服务
C276CCF5400LG0J
内容 *
    C276CCF5400LG0J 规格
    SeriesC276
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance40 µF
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension1.772" Dia (45.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC470V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)3.839" (97.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C