C276CC35450AA0J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C276CC35450AA0J
C276CC35450AA0J
型号
C276CC35450AA0J
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 45UF 5% 470VAC RAD
数据表
C276CC35450AA0J.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
C276CC35450AA0J
内容 *
    C276CC35450AA0J 规格
    SeriesC276
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance45 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    ApplicationsMotor Run; Motor Start
    Lead Spacing0.528" (13.40mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension1.969" Dia (50.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC470V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)3.819" (97.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C