C274ACF5400WA0J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C274ACF5400WA0J
C274ACF5400WA0J
型号
C274ACF5400WA0J
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 40UF 5% 470VAC RADIAL
数据表
C274ACF5400WA0J.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
C274ACF5400WA0J
内容 *
    C274ACF5400WA0J 规格
    SeriesC274
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance40 µF
    Part StatusActive
    TerminationWire Leads
    ApplicationsMotor Run; Motor Start
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension1.969" Dia (50.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC470V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)4.803" (122.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C