C20ALGR5150AASK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C20ALGR5150AASK
C20ALGR5150AASK
型号
C20ALGR5150AASK
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 15UF 10% 1.4KVDC RADIAL
数据表
C20ALGR5150AASK.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
C20ALGR5150AASK
内容 *
    C20ALGR5150AASK 规格
    SeriesC20A
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance15 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsPower Factor Correction (PFC); Commutation; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.102" (28.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.559" Dia (65.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC640V
    Voltage Rating - DC1400V (1.4kV)
    Height - Seated (Max)4.685" (119.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 mOhms