C20AKGR5220AASK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C20AKGR5220AASK
C20AKGR5220AASK
型号
C20AKGR5220AASK
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 22UF 10% 1.28KVDC RAD
数据表
C20AKGR5220AASK.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
C20AKGR5220AASK
内容 *
    C20AKGR5220AASK 规格
    SeriesC20A
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance22 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsPower Factor Correction (PFC); Commutation; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.102" (28.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.559" Dia (65.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC550V
    Voltage Rating - DC1280V (1.28kV)
    Height - Seated (Max)9.803" (249.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)2.1 mOhms