BLH556K901C114
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BLH556K901C114
BLH556K901C114
型号
BLH556K901C114
数据表
BLH556K901C114.pdf
交付服务
BLH556K901C114
内容 *
    BLH556K901C114 规格
    RatingsAEC-Q200
    Features85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
    Tolerance±10%
    Capacitance55 µF
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC900V
    Height - Seated (Max)2.165" (55.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.4 mOhms