BLH356K701B114
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BLH356K701B114
BLH356K701B114
型号
BLH356K701B114
数据表
BLH356K701B114.pdf
交付服务
BLH356K701B114
内容 *
    BLH356K701B114 规格
    RatingsAEC-Q200
    Features85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
    Tolerance±10%
    Capacitance35 µF
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.673" L x 1.378" W (42.50mm x 35.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC700V
    Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5.5 mOhms