BLH356K122C154
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BLH356K122C154
BLH356K122C154
型号
BLH356K122C154
品牌
描述
DC LINK, THB, 85/85
数据表
BLH356K122C154.pdf
交付服务
BLH356K122C154
内容 *
    BLH356K122C154 规格
    SeriesBLH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
    Tolerance±10%
    Capacitance35 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1200V (1.2kV)
    Height - Seated (Max)2.756" (70.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5 mOhms