BLH256K122C084
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BLH256K122C084
BLH256K122C084
型号
BLH256K122C084
数据表
BLH256K122C084.pdf
交付服务
BLH256K122C084
内容 *
    BLH256K122C084 规格
    RatingsAEC-Q200
    Features85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
    Tolerance±10%
    Capacitance25 µF
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1200V (1.2kV)
    Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6.5 mOhms