BLH206K122C064
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BLH206K122C064
BLH206K122C064
型号
BLH206K122C064
数据表
BLH206K122C064.pdf
交付服务
BLH206K122C064
内容 *
    BLH206K122C064 规格
    RatingsAEC-Q200
    Features85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
    Tolerance±10%
    Capacitance20 µF
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1200V (1.2kV)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)8.5 mOhms