BLH186K112B114
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BLH186K112B114
BLH186K112B114
型号
BLH186K112B114
品牌
描述
DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
数据表
BLH186K112B114.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
BLH186K112B114
内容 *
    BLH186K112B114 规格
    SeriesBLH
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
    Tolerance±10%
    Capacitance18 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.673" L x 1.378" W (42.50mm x 35.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1100V (1.1kV)
    Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)7.5 mOhms