BLH106K112B094
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BLH106K112B094
BLH106K112B094
型号
BLH106K112B094
品牌
描述
DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
数据表
BLH106K112B094.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
BLH106K112B094
内容 *
    BLH106K112B094 规格
    SeriesBLH
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
    Tolerance±10%
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1100V (1.1kV)
    Height - Seated (Max)1.732" (44.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)8.5 mOhms