BLC250J112B4F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BLC250J112B4F
BLC250J112B4F
型号
BLC250J112B4F
品牌
描述
CAP FILM 25UF 5% 1.1KVDC RADIAL
数据表
BLC250J112B4F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
BLC250J112B4F
内容 *
    BLC250J112B4F 规格
    SeriesBLC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance25 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC230V
    Voltage Rating - DC1100V (1.1kV)
    Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
    Operating Temperature-45°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4.2 mOhms