BLC160J901B4C
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BLC160J901B4C
BLC160J901B4C
型号
BLC160J901B4C
品牌
描述
CAP FILM 16UF 5% 900VDC RADIAL
数据表
BLC160J901B4C.pdf
交付服务
BLC160J901B4C
内容 *
    BLC160J901B4C 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance16 µF
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC230V
    Voltage Rating - DC900V
    Height - Seated (Max)1.732" (44.00mm)
    Operating Temperature-45°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.9 mOhms