BLC150J701B4A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BLC150J701B4A
BLC150J701B4A
型号
BLC150J701B4A
品牌
描述
CAP FILM 15UF 5% 700VDC RADIAL
数据表
BLC150J701B4A.pdf
交付服务
BLC150J701B4A
内容 *
    BLC150J701B4A 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance15 µF
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC230V
    Voltage Rating - DC700V
    Height - Seated (Max)1.575" (40.00mm)
    Operating Temperature-45°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5.2 mOhms