BLC140J901B4B
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BLC140J901B4B
BLC140J901B4B
型号
BLC140J901B4B
品牌
描述
CAP FILM 14UF 5% 900VDC RADIAL
数据表
BLC140J901B4B.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
BLC140J901B4B
内容 *
    BLC140J901B4B 规格
    SeriesBLC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance14 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.634" L x 1.102" W (41.50mm x 28.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC230V
    Voltage Rating - DC900V
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-45°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4.5 mOhms