BLC120J112B4D
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BLC120J112B4D
BLC120J112B4D
型号
BLC120J112B4D
品牌
描述
CAP FILM 12UF 5% 1.1KVDC RADIAL
数据表
BLC120J112B4D.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
BLC120J112B4D
内容 *
    BLC120J112B4D 规格
    SeriesBLC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance12 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.634" L x 1.181" W (41.50mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC230V
    Voltage Rating - DC1100V (1.1kV)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-45°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4.3 mOhms