BFC238350432
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC238350432
BFC238350432
型号
BFC238350432
描述
CAP FILM 4300PF 5% 1.6KVDC RAD
数据表
BFC238350432.pdf
交付服务
BFC238350432
内容 *
    BFC238350432 规格
    SeriesMMKP383
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance4300 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC550V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C