BFC238330203
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC238330203
BFC238330203
型号
BFC238330203
描述
CAP FILM 0.02UF 5% 1KVDC RADIAL
数据表
BFC238330203.pdf
交付服务
BFC238330203
内容 *
    BFC238330203 规格
    SeriesMMKP383
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.02 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC350V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C