BFC238320683
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC238320683
BFC238320683
型号
BFC238320683
描述
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
数据表
BFC238320683.pdf
交付服务
BFC238320683
内容 *
    BFC238320683 规格
    SeriesMMKP383
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.068 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC220V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.532" (13.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C