BFC238320334
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC238320334
BFC238320334
型号
BFC238320334
描述
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
数据表
BFC238320334.pdf
交付服务
BFC238320334
内容 *
    BFC238320334 规格
    SeriesMMKP383
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC220V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C