BFC238320304
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC238320304
BFC238320304
型号
BFC238320304
描述
CAP FILM 0.3UF 5% 630VDC RADIAL
数据表
BFC238320304.pdf
交付服务
BFC238320304
内容 *
    BFC238320304 规格
    SeriesMMKP383
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.3 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC220V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.768" (19.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C