BFC237882473
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC237882473
BFC237882473
型号
BFC237882473
描述
CAP FILM 0.047UF 5% 1.6KVDC RAD
数据表
BFC237882473.pdf
交付服务
BFC237882473
内容 *
    BFC237882473 规格
    SeriesMKP/MKP378
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±5%
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C