BFC237882223
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC237882223
BFC237882223
型号
BFC237882223
描述
CAP FILM 0.022UF 5% 1.6KVDC RAD
数据表
BFC237882223.pdf
交付服务
BFC237882223
内容 *
    BFC237882223 规格
    SeriesMKP/MKP378
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±5%
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)0.610" (15.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C