BFC237862474
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
BFC237862474
BFC237862474
型号
BFC237862474
描述
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC RADIAL
数据表
BFC237862474.pdf
交付服务
BFC237862474
内容 *
    BFC237862474 规格
    SeriesMKP/MKP378
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±5%
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC300V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.906" (23.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C